Strona główna » Okruchy życia » 5 lekcji od młodej mamy

5 lekcji od młodej mamy

Wspaniałe młode mamy są jedynymi w swoim rodzaju mistrzami organizacji pracy. Matka z dzieckiemPotrafią nas wiele nauczyć a przy odrobinie refleksji i same się zaskoczyć Usmiech. Oto zestaw 5 lekcji jakich mogą nam udzielić nasze wspaniałe panie (podziękowania dla Agnieszki).
1. uniwersalność wielozadaniowa - karmią, uczą, gotują, piorą, organizują wizyty w szkole, u lekarza, rodzinne uroczystości w jednym czasie. Szczerze mówiąc są doskonałym wzorem do naśladowania jak osiągnąć dobre wyniki działalając pod presją czasu, konkurencji.
2. dyplomacja - w nieskończoność negocjują z dziećmi, rodziną, lekarzem, są rozjemcą między dziećmi, rodziną i oczywiście z mężem. Co by było w naszych domach bez tych talentów i tego geniuszu dyplomatycznego? Warto by czasem przyjżeć się czy przeanaliazować niektóre skuteczne techniki i procedury dyplomatyczne aby zastosować je w biznesie.
3. umiejętność godzenia pracy z życiem prywatnym - któż bardziej się z tym zmaga i kto osiąga w tym najlepsze wyniki jak nie młode mamy? Warto się czegoś od tych wielkich kobiet nauczyć w tym zakresie.
4. różnorodność umiejętności - mamy mają ogrom różnorodnych umiejętności (patrz pkt.1). Posiadanie satysfakcjonującej pracy, dzieci, zarządzanie relacjami- to już nie lada wyczyn!
A czego się można od nich nauczyć? - ano, że nie warto pozostać z jedną, czy klikoma wyuczonymi umiejętnościami - warto wciąż się uczyć, całe życie się uczyć.
5. mamie wystarczy "dziękuję mamo" - szczere, radosne, z serca, tylko tyle, za tak wiele! Czy nasze nadmierne oczekiwania na nagrodę, docenienie, awans nie stoi w jawnej sprzeczności z "etosem mamy", może warto pohamować zapędy do awansu, nagród, aby cieszyć się rodziną, wartościowymi relacjami, życiem.

To tak zamiast życzeń na Dzień Matki dla wszystkich czytających mam i przyszłych mam Usmiech

Rekompensata.pl

Jesteśmy profesjonalnymi agentami ubezpieczeniowymi. Przy nas ubezpieczenia służą Tobie, a każda wydana złotówka zwraca się podwójnie ... czytaj dalej