Strona główna · Okruchy życia · Oderwać się od pracy - 5 przykładów

Oderwać się od pracy - 5 przykładów

Równowaga
Osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest pewnego rodzaju sztuką. W marketingu sieciowym, utrzymanie tej równowagi wydaje się jeszcze trudniejsze.
Z badań prowadzonych w USA wynika, że około 50% pracowników i przedsiębiorców ma z tym conajmniej problem a jedynie 1/4 twierdzi, że nie ma z tym większych problemów
Mam nadzieję, że poniższych kilka wskazówek pomoże Ci odnaleźć ta równowagę, albo przynajmniej przesunąć ją w porządanym kierunku.

1. Wyłącz "firmową ciekawość"
Era internetu pozwala nam aby śledzić 24h/7 co dzieje się w firmie czy z firmą. Możemy w zasadzie z dowolnego miejsca sprawdzić czy są nowe zamówienia, ile było odwiedzin naszej strony, czy sa nowe maile, ile osób aktualnie przegląda naszą stronę , kto się zarejstrował itp. jest to stała pokusa aby nie byc w pracy ciałem ale nieustannie umysłem, sercem i duszą.
Jednak bardzo ważne jest - równiez dla Twojej firmy! - aby mieć czas dla siebie i osób które kochasz, czas na hobby, przyjemności i relaks. Zatem odłuż komputer czy telefon, nie sprawdzaj nowych wiadomości, ni esprawdzaj innych danych, pozwól biegąc sprawom w swoim tempie, Twoja niezdrowa uwaga w niczym tu nie pomoże. Raduj się wsolnym (i nieprzerywanym) obiadem z rodziną, obejrzyj ciekawy/ulubiony film, ciesz się spokojem jaki daje brak napięcia związanego z pracą.

2. Znajdź motywację, aby kończyć pracę o ustalonej wcześniej godzinie
Jeżeli jesteś ambitną osobą, to zapewne znasz obrazek, gdy zostajesz trochę w pracy aby zakończyć, dopracować jakieś zadanie czy szczegóły. Gdy sam/a prowadzisz biznes spotykasz się z ludźmi, spotkania się przeciągają, ktoś się spóźnia.
Takie sytuacje powodują, że czas poświęcony pracy się wydłuża a czas dla życia prywantego kurczy, bo w tym samym czasie, ktoś na Ciebie czeka: w domu, w klubie lub poprostu Twój organizm domaga się odpoczynku.

3. Wyrażaj swoje potrzeby związane z pracą.
Zdarza się tak w pracy, że trzeba pracować w godzinach nadliczbowych - ale to nie powinno stać się normą. Jeżeli Twoje dni robocze stale przekraczają ustalone 8 godzin a robocze weekendy stały się już normą, trzeba to jakoś zmienić.
Oceń, może nawet opisz sobie tą sytuację i spalanuj rozmowe z przelożonym. Powiedz, że dla Ciebie i Twojej rodziny jest to trudne, zaproponuj rozwiązanie jak zmienić lub złagodzić tą sytuację. Rozmawiaj szczerze, otwarcie, szukaj, zapytaj przełożonego, czy on widzi jakieś możliwości, poproś go o radę, pomoc - to działa Uśmiech

4. Weź urlop - ale wcześniej go zaplanuj w pracy!
Większość z nas nie może doczekać się urlopu. Daje on wytchnienie, oprężenia, relaks, pozwala zregenerować siły, poprawić zdrowie. Pozwala na wzmocnienie relacji rodzinnych, towarzyskich. Jest oderwaniem się od codziennego życia, pracy.
Taki będzie Twój urlop pod warunkiem, że będzie dobrze zorganizowany w pracy! W przeciwnym wypadku albo nie odpoczniesz albo powrót do pracy będzie koszmarem.
Zaplanuj swoj urlop w pracy!
Ustal z kim należy się kontaktować podczas Twojej nieobecności, ustaw powiadomienia/przekierowania na email, w telefonie służbowym. Zakończ terminowe prace, przekaż podstawowe informacje o niezakończonych sprawach, kluczowych klientów powiadom o urlopie. Ustal też, że w sprawach naprawdę ważnych czy pilnych mogą do Ciebie zadzwonić - w końcu masz urlop.
Dzięki temu, nie będziesz się czuć zobowiązanym aby sprawdzać maile, odłuchiwać wiadomości, czuć niepokoju ze może się coś stać w pracy z powodu twojego urlopu.

5. Dbaj o siebie Uśmiech
Zapewnij sobie czas na sport i spokojne jedzenie - to ważne elementy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jeżeli to możliwe chodź pieszo do pracy, jedź rowerem lub gdy parkujesz pod firmą zrób sobie mały spacer po przyjeździe do pracy i po wyjściu z pracy. To kapitalnie pomaga naszemu umysłowi wejść w pracę i z niej wyjść.
Sport, jako forma wysiłku wpływa na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne - będziesz miał wyższy poziom energii i mniej stresu. Spokojne spożywanie posiłków pozwala na lepsze ich trawienie, wykorzystanie zawartych składników, i mniej obciąża organizm.
Gdy jesteś chory, nie przychodź do pracy! Gdy przyjdziesz, mogą od Ciebie zachorować inni. A Twoja wydajność jako chorego będzie mizerna. Dodatkowo w ten sposób przedłużasz czas choroby i ryzykujesz powikłania (Pamiętaj! na przeziębienia i grypy witamina C!)
Dbaj o swoje życie duchowe. Wyjedź na rekolekcje weekendowe w sezonie pozaurlopowym lub jedź w jakieś spokojne miejsce aby się wyciszyć i pobyć sam ze sobą. Bedzie to taki mały urlopik.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest sprawą trudną ale możliwą. W ostateczności bardzo się opłaca o nią zadbać. Upewnij się, czy w swojej codzienności myślisz o niej, i czy świadomie ją planujesz.

# DNA DZIAŁALNOŚCI
Pragniemy abyś korzystając z naszej pracy stawał się lepszą osobą, bardziej szczęśliwą, pełną nadziei i radości.
"Dawanie ludziom tego, czego chcą, jest fundamentalnie złe i prowadzi do klęski. Ludzie nie wiedzą, czego chcą.
Dajcie im coś lepszego!"
A.Blikle

# MISJA FIRMY
"Pomagamy aby Twoje życie stawało się lepsze - solidne ubezpieczenia a nie kolorowe bajeczki".
Budujemy ubezpieczenia rozmawiając o Twoich problemach - tak powstają prawdziwe ubezpieczenia.
Ubezpieczamy profesjonalnie i z doświadczeniem od ponad 20 lat.
Szukasz solidnych ubezpieczeń? - zadzwoń , zapytaj, umówmy się.