Strona główna » Prewencja » Tajemnica przedsiębiorstwa - czy chroniona?

Tajemnica przedsiębiorstwa - czy chroniona?

Wiele przedsiębiorstw posiada swoje tajemnice. Są to klienci, dostawcy, kooperanci, ceny, stosowana technologia, przepisy, procedury, składy itp. Są to czynniki, które mają wpływ duży a czasami ogromny na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jego sukces rynkowy. Jednak czy są one właściwie w sensie prawnym chronione?

Można założyć że same tajemnice, jako takie są przez firmy, ich właścicieli chronione, lepiej lub gorzej ale są. Jest ograniczony do nich dostęp, dopuszcza sie do nich "zaufanych" pracowników, są trzymane w sejfach, zamkniętych pokojach. Jednak oprócz tej "mechanicznej" ochrony wszystkie te "tajne" i "poufne" informacje często nie posiadają właściwej ochrony prawnej! A wystarczy tylko zwolnić "zaufanego" pracownika i wszystkie te tajemnice przestają byc tajemnicami i firma traci.

Wiele też firm, ma swobodny i nieskrępowany dostęp do części a niekiedy i całosci tych danych są to m.in.: firmy rachunkowe, informatyczne, podwykonawcy, banki, operatorzy telekomunikacyjni itp. Część z nich ustawodawca zobowiązał do zachowania tajemnicy a części nie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat prawnych apsektów i możliwości ochrony swoich danych poufnych skontaktuj się z nami.

Rekompensata.pl

Jesteśmy profesjonalnymi agentami ubezpieczeniowymi. Przy nas ubezpieczenia służą Tobie, a każda wydana złotówka zwraca się podwójnie ... czytaj dalej