Strona główna » Rynek Ubezpieczeń

Nowe stawki kar za brak OC pojazdu na 2016r

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił wzrost kar za brak OC od początku 2016 roku. Właściciel samochodu osobowego bez obowiązkowego ubezpieczenia będzie musiał liczyć się z karą w wysokości 3 700 złotych, a ciężarówki 5 550 złotych. Jest to zwyżka w stosunku do 2015r o około 5%.

Nadzór rekomenduje podwyżki składek OC pojazdów

Komisja Nadzoru Finansowego rekomenduje podwyżkę składek za ubezpieczenia obowiązkowe OC pojazdów. W toku przeprowadzonych kontroli w zakładach ubezpieczeń, KNF nałożyło obowiązek podniesienia składek za obowiązkowe ubezpieczenia OC pojazdów w kilku zakładach ubezpieczeń. Kontrole przeprowadzono wiosną i latem 2015r.

Zmiany w ubezpieczeniu obowiązkowym OC biur rachunkowych

Wchodzi w życie rozp. Min. Fin. z dnia 6 listopada 2014 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Rozporządzenie reguluje m.in. zakres objęty ochroną z tytułu ubezpieczenia obowiązkowego.

Rekompensata.pl

Jesteśmy profesjonalnymi agentami ubezpieczeniowymi. Przy nas ubezpieczenia służą Tobie, a każda wydana złotówka zwraca się podwójnie ... czytaj dalej