Strona główna » Ubezpieczenia » Jak nie wypaść z rynku po dużej szkodzie?

Jak nie wypaść z rynku po dużej szkodzie?

W lipcu 2015 roku w łódzkiej fabryce Coko-Werk produkującej głównie tworzywa sztuczne do AGD wybuchł pożar. Zupełnemu zniszczeniu uległa hala produkcyjna i magazyn. Dzięki współpracy m.in. z ubezpieczycielem, kontrahentami oraz samorządem już w ciągu 16 miesięcy po katastrofie udało się wznowić produkcję!

27 lipca 2015, Łódź. Wybucha pożar w fabryce Coko-Werk Polska, wytwórcy tworzyw sztucznych, głównie plastikowych elementów dla wiodących światowych marek producentów sprzętu AGD. W ciągu kilku godzin hala produkcyjna, urządzenia oraz wyprodukowany asortyment, zostały w 100 procentach strawione przez ogień. Niewiele mogły zdziałać wezwane natychmiast jednostki Straży Pożarnej.

Takie zdarzenie to każdorazowo tragiczne doświadczenie dla każdego przedsiębiorcy. W ciągu kilkudziesięciu minut spłonęło miejsce pracy 350 osób, fabryka, w której miesięczna wartość produkowanych towarów przekracza 20 milionów złotych.

- W takich przypadkach dobrego ubezpieczyciela cechuje wypracowanie przejrzystych zasad współpracy klienta z towarzystwem – mówi Wiesław Puławski z-ca dyrektora Biura Likwidacji Szkód-Korporacja ERGO Hestii. – Aktywne współdziałanie pozwala sprawnie oszacować straty i minimalizować ich negatywne skutki. Przy szkodzie takich rozmiarów, kiedy klientowi groziło zupełne wypadnięcie z rynku ważne było szybkie wyznaczenie priorytetów procesu likwidacji oraz natychmiastowe wsparcie finansowe i zaangażowanie firm restytucyjnych. Naszym nadrzędnym celem było maksymalne skrócenie czasu niezbędnego do odtworzenia produkcji, a w okresie przejściowym podtrzymania ciągłości biznesu – dodaje Wiesław Puławski.

ERGO Hestia w ramach likwidacji szkód korporacyjnych do procesu odbudowy zniszczonego mienia włącza utworzoną 17 lat temu, zarządzającą ryzkiem spółkę inżynierską – Hestia Loss Control (HLC). Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i kompetencje HLC staje się doradcą w zakresie zabezpieczenia klienta i minimalizacji jego ryzyka. Ten model współpracy doskonale zadziałał w przypadku pożaru zakładów Coko-Werk.

Wielomilionowe straty to nie wszystko, z czym musiała zmierzyć się firma. Takie zdarzenie powoduje natychmiastowe przerwanie produkcji, wypadnięcie z łańcucha dostaw i zagrożenie kolejnymi stratami biznesowymi.

W trybie pilnym zapada szereg kluczowych ustaleń dotyczących sposobu wypłaty odszkodowania, czy metod likwidacji szkody. Podjęte zostają również strategiczne biznesowo decyzje o możliwościach podtrzymania produkcji i odbudowy fabryki.

ERGO Hestia nie ograniczyła się wyłącznie do profesjonalnego wykonania zadań ubezpieczyciela, ale też dzięki ekspertyzie inżynierów HLC, zaoferowała wsparcie w procesach, które umożliwiły firmie, w niezwykle trudnej sytuacji, utrzymać się na rynku.

Produkcja została częściowo przeniesiona do innych zakładów, które podjęły współpracę z Coko-Werk. Klient niezwłocznie otrzymał zaliczki, pozwalające na prowadzenie prac związanych z odbudową zakładu i ratowaniem procesów produkcji. Eksperci ERGO Hestii i Hestia Loss Control aktywnie wsparli właścicieli poszkodowanej firmy. Doradzali jak prowadzić działania zmierzające do odbudowania fabryki i jak najszybszego wznowienia produkcji. To wspólne zaangażowanie zakończyło się sukcesem. W rekordowym czasie 16 miesięcy fabryka Coko-Werk została odbudowana, a produkcja wznowiona.

W obliczu katastrofy, jaką był tragiczny w skutkach pożar, prawdziwym ratunkiem okazuje się nie tylko samo ubezpieczenie zakładu. Kluczowe jest też doświadczenie w zakresie likwidacji szkód przedsiębiorstw.

Firma Coko-Werk posiadała m.in.: ubezpieczenie mienia oraz przerw w produkcji w STU Ergo Hestia SA.

żródło: materiały Ergo Hestia SA

# DNA DZIAŁALNOŚCI
Pragniemy abyś korzystając z naszej pracy stawał się lepszą osobą, bardziej szczęśliwą, pełną nadziei i radości.
"Dawanie ludziom tego, czego chcą, jest fundamentalnie złe i prowadzi do klęski. Ludzie nie wiedzą, czego chcą.
Dajcie im coś lepszego!"
A.Blikle

# MISJA FIRMY
"Pomagamy aby Twoje życie stawało się lepsze - solidne ubezpieczenia a nie kolorowe bajeczki".
Budujemy ubezpieczenia rozmawiając o Twoich problemach - tak powstają prawdziwe ubezpieczenia.
Ubezpieczamy profesjonalnie i z doświadczeniem od ponad 20 lat.
Szukasz solidnych ubezpieczeń? - zadzwoń , zapytaj, umówmy się.