Strona główna » Ubezpieczenia » Nowe stawki kar za brak OC pojazdu na 2016r

Nowe stawki kar za brak OC pojazdu na 2016r

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił wzrost kar za brak OC od początku 2016 roku. Właściciel samochodu osobowego bez obowiązkowego ubezpieczenia będzie musiał liczyć się z karą w wysokości 3 700 złotych, a ciężarówki 5 550 złotych. Jest to zwyżka w stosunku do 2015r o około 5%.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każdy pojazd mechaniczny musi posiadać polisę OC. Jej brak w razie wypadku oznacza pełną odpowiedzialność finansową sprawcy za wyrządzone szkody. Nieubezpieczenie samochodu czy motocykla może się jednak skończyć sporym wydatkiem, nawet jeśli pojazd nie opuszcza garażu. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny udoskonala swoje narzędzia do wyszukiwania osób, które nie wykupiły OC. Ich działanie polega na porównywaniu raportów urzędów zajmujących się rejestracją pojazdów z danymi nadsyłanymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
Trzeba pamiętać, że brak OC może zostać wykryty również przez policjanta - choćby podczas rutynowej kontroli. Czeka nas dotkliwa kara finansowa.

Dodać też należy, że zapłata w/w kary nie zwalania posidacza pojazdu z obowiązku zawarcia ubezpieczenia OC tego pojazdu, co może się wiązać niekiedy też ze sporym wydatkiem, bo zazwyczaj w tej sprawie są spore zaległości.

# DNA DZIAŁALNOŚCI
Pragniemy abyś korzystając z naszej pracy stawał się lepszą osobą, bardziej szczęśliwą, pełną nadziei i radości.
"Dawanie ludziom tego, czego chcą, jest fundamentalnie złe i prowadzi do klęski. Ludzie nie wiedzą, czego chcą.
Dajcie im coś lepszego!"
A.Blikle

# MISJA FIRMY
"Pomagamy aby Twoje życie stawało się lepsze - solidne ubezpieczenia a nie kolorowe bajeczki".
Budujemy ubezpieczenia rozmawiając o Twoich problemach - tak powstają prawdziwe ubezpieczenia.
Ubezpieczamy profesjonalnie i z doświadczeniem od ponad 20 lat.
Szukasz solidnych ubezpieczeń? - zadzwoń , zapytaj, umówmy się.